Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Czy lofty muszą być zimne?

Czy lofty muszą być zimne?

Lofty to przestrzenie, które z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Mieszkania wykonane z dawnych fabrykach czy innych zakładach przemysłowych charakteryzują się przede wszystkim dużą przestrzenią w tym sporą ich wysokością. Mają bardzo duże grono zwolenników, jednak wiele osób uważa, że są one zimne i mało przytulne.

 

Duża przestrzeń i jej zagospodarowanie

 

Otwarta przestrzeń loftów daje bardzo wiele możliwości aranżacji. To właśnie odpowiednio dobrane meble i dodatki decydują o tym, czy wnętrze można będzie uznać jako przytulne. Lofty charakteryzują się tym, iż często widoczne są wszelkie instalacje, które jednak można wykorzystać jako element dekoracyjny. Do takich wnętrz doskonale sprawdzą się duże meble, na przykład obszerne skórzane kanapy i fotele. Wrażenie większej przytulności można uzyskać także poprzez stosowanie elementów drewnianych do wykończenia wnętrz.

 

Odpowiednie dodatki - duże obrazy

 

Ciekawym dodatkiem do wnętrz w stylu loft na pewno mogą być obrazy ręcznie malowane. Duża powierzchnia ścian daje możliwość powieszenia nawet sporych obrazów, dzięki czemu wniosą one nowe tchnienie w wysokie pomieszczenia. Tematyka ich może być różnorodna - poczynając od pejzaży, poprzez martwą naturę i portrety na kompozycjach abstrakcyjnych kończąc. Na pewno podczas wybierania obrazów trzeba wziąć pod uwagę ilość światła, wpadającego do pomieszczenia. Do jasnych wnętrz można wybierać w zasadzie dowolne obrazy, w przypadku tych z mniejszą ilością światła słonecznego o wiele lepiej jest wybierać obrazy o jasnej kolorystyce

powrót

Czytaj również: