Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Znaczenie kolorów we wnętrzu

Znaczenie kolorów we wnętrzu

Kolory odgrywają ogromną rolę. Wpływają na samopoczucie człowieka, mogą dodawać energii, albo uspokajać i relaksować. Każdy z nas ma swoje ulubione kolory, które stosuje w swoich codziennych stylizacjach, a także którymi otacza się w swoich wnętrzach.

Znaczenie kolorów we wnętrzu


Polacy coraz rzadziej popełniają błędy podczas doboru kolorów do swoich mieszkań. Powoli w przeszłość odchodzą ściany w barwach takich jak groszkowy, fioletowy czy pomarańczowy, jakie jeszcze lata temu królowały w naprawdę wielu polskich mieszkaniach. Niestety, niewielkie mieszkania w blokach, najczęściej ciemne i słabo oświetlone naturalnym światłem, wyglądały wtedy po prostu koszmarnie. Wydawały się być jeszcze mniejsze i bardziej zagracone, niż naprawdę były. Zdecydowanie nie warto podążać tą drogą. Kolor we wnętrzu powinien sprawiać, że mieszkanie wydaje się być bardziej jasne i przestronne, niż rzeczywiście jest. Oczywiście nie chodzi o to, by mieszkanie było pomalowane tylko i wyłącznie na biało czy szaro, choć trzeba przyznać, że to obecnie najbardziej popularne kolory farb. Kolor we wnętrzu, który jest bardziej nasycony, również może się pojawić.


Nasycone kolory we wnętrzu


Cudowną plamę nasyconego koloru we wnętrzu może stanowić na przykład jedna ściana, którą pomalowano farbą w intensywnym kolorze. Ściana w kolorze ciemnego granatu albo grafitu, będzie naprawdę fantastycznie komponowała się z pozostałymi ścianami, utrzymanymi w bieli i szarości. Gdyby całe mieszkanie było pomalowane tak ciemnymi brwiami, z pewnością wyglądałoby dużo mniej atrakcyjnie. Ciekawą plamę koloru mogą również stanowić obrazy abstrakcyjne, malowane akwarelami albo olejami, w których zastosowano intensywne kolory. Będą prezentować się fantastycznie nawet w bardzo jasnym i minimalistycznym wnętrzu. Generalnie jednak warto pamiętać o tym, że w swoim domu trzeba mieć takie kolory, które podobają się właścicielom oraz wpływają pozytywnie na ich nastrój.

powrót

Czytaj również: