Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Sztuka we wnętrzach

Sztuka we wnętrzach

Nieco już zapoznane przysłowie „Nie to ładne co ładne, ale to ładne, co się komuś podoba” w ostatnich latach bardzo zyskało na trafności.


Piękne wnętrza dawniej i dzisiaj

 

Kiedyś, zwrotem „piękne wnętrza” obdarzano pomieszczenia w których królował przepych i bogactwo, czyli: meble na wysoki połysk albo antyki, puszyste i wzorzyste dywany, kryształowe okazałe żyrandole i inne tego typu przedmioty.

 

Obecnie, słowo „piękny” w odniesieniu do wnętrz to już zupełnie inny wyraz – w większości mieszkań dominuje styl nowoczesny, nierzadko minimalistyczny, w stonowanych kolorach, błyszczący meblami i sprzętami ze stali szlachetnej oraz przyciągający wzrok dodatkami o wydźwięku tematycznym.

 

Wnętrza na miarę gustu i dobrego smaku

 

Każde wnętrze dopasowane jest do jego mieszkańców – wybór odpowiednich mebli czy dodatków uzależniony jest od gustu właścicieli, i to na nich zasadniczo spoczywa stworzenie takiej przestrzeni, jaką sobie wymarzyli. Osobom, które same nie potrafią określić swoich wymagań w kwestii stylistyki, bardzo przyda się rada dobrego dekoratora lub projektanta wnętrz, który wraz z właścicielem stworzy odpowiedni klimat każdego pomieszczenia.

Bardzo ważne jest użycie dodatków – w minimalistycznym wnętrzu ograniczona ilość przedmiotów dekoracyjnych, ale szczególnie wyeksponowanych, doda mu charakteru i zaakcentuje przeznaczenie danego pomieszczenia.

 

Obrazy - ponadczasowa dekoracja

 

Najlepszą powierzchnią dającą ogromne pole do popisu, a zarazem najbardziej widoczną są ściany.

Zdobienie ścian odbywa się na różne sposoby: może to być nałożenie ozdobnego tynku, wytapetowanie, naklejenie fototapety na jedną ze ścian lub - w wersji tradycyjnej – zawieszenie na niej ręcznie malowanych obrazów o dowolnej tematyce, doskonale komponującej się z wystrojem całego pomieszczenia.

 

Ozdabianie ścian obrazami nie wychodzi z mody – każde wnętrze zyskuje na atrakcyjności, gdy zostanie udekorowane nowoczesnymi obrazami; obraz do salonu, sypialni czy gabinetu, wykonany nowoczesną techniką drukarską lub będący rękodziełem z pewnością zyska uznanie odwiedzających nas gości i sprawi dużo zadowolenia właścicielom mieszkania.

powrót

Czytaj również: