Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Targi Arena Design 2020 pod hasłem SLOWNESS

Targi Arena Design 2020 pod hasłem SLOWNESS

Targi Arena Design to jedyna tak przestrzeń w Polsce, gdzie obok prezentacji aktualnych osiągnięć i możliwości światowego dizajnu, spotkać się mogą projektanci i przedstawiciele biznesu. Arena Design jest częścią Międzynarodowych Targów Poznańskich i już od dwunastu lat promuje i wyznacza trendy w polskim dizajnie, nie zaniedbując przy tym troski o środowisko naturalne.

Cywilizacjo dokąd zmierzasz?

 

Tegoroczna edycja, Targi Arena Design 2020, odbędzie się w dniach 25-28.02.2020, jak zwykle na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tym razem motywem przewodnim będzie hasło SLOWNESS. Stąd uwaga będzie zwrócona na zabójcze tempo zmian, jakiemu poddawana cywilizacja, społeczeństwo, człowiek. Zmiany społeczne, rewolucja technologiczna i płynąca z tego nadprodukcja przemysłowa, sprawiły że staliśmy się uzależnieni od prędkości i efektywności.

 

Poniżej relacja z Targów Aredna Design 2019

 Czym jest slowness

 

 

Chcemy produkować i konsumować coraz więcej i szybciej, a te czynniki stały się naszą główną miarą sukcesu. Zbyt mało przy tym zwracamy uwagę na szkody, jakie w ten sposób czynimy zarówno środowisku naturalnemu, jak i sobie samym. Wobec tego rozpoczęcie dyskusji nad ideą slowness, co proponuje Arena Design 2020, wydaje się świetnym pomysłem. Slowness to wyhamowanie, spowolnienie, czyli to, czego z pewnością potrzebuje świat w obliczu katastrofy ekologicznej. Arena Design 2020 stanie się więc miejscem gdzie przedstawiciele biznesu i projektanci wspólnie zastanowią się nad przyszłością, w jaki sposób można przestawić rozpędzoną cywilizację na tory jakości, lokalności i rozwoju zrównoważonego.

 


Jak co roku Arena Design będzie też miejscem spotkań z największymi sławami światowego dizajnu. To unikalna okazja dla studentów szkół wyższych o profilach artystycznych i technicznych oraz miłośników dizajnu. Najlepsi projektanci świata podzielą się z adeptami tej sztuki swoją wiedzą, inspiracjami, pomysłami, pasją do projektowania.

TOP DESIGN Award

Jeśli mówimy o targach Arena Design, nie możemy także zapomnieć o międzynarodowym konkursie TOP DESIGN Award. To jedyna w swoim rodzaju okazja do wypromowania najbardziej innowacyjnego wzornictwa, na najwyższym światowym poziomie. Wyróżnienie prestiżowym znakiem TO DESIGN Award stanowi potwierdzenie wybitnej jakości dizajnu

powrót

Czytaj również: